Vzkazy od "zájemců" ve schránce? Je to možné?
09. 09. 2019

Vzkazy od "zájemců" ve schránce? Je to možné?

K napsání tohoto článku mě přivedla jedna majitelka nemovitosti, které jsem pomohl prodat byt. Jenže začátek nebyl vůbec jednoduchý a můžou za to tyhle nevinně vypadající lístečky ve schránkách.

Tyto lístečky každý vyhazuje a ignoruje většinou do chvíle, kdy nepotřebuje sám prodat nemovitost. Ve chvíli kdy potřebujete prodat svou nemovitost, najednou se toto může zdát jako příležitost k prodeji. Na první pohled to vypadá, že se jedná o přímého zájemce, který prostě hledá bydlení, a protože Vy potřebujete prodat, tak proč nezavolat, že?

listecek2 listecek_5 listecek4 listecek5 

Druhů a textů může být nepřeberné množství, dle kreativity autora. Navíc „PLATBA V HOTOVOSTI“ podprahově slibuje rychlé peníze. Jenže nic není tak jednoduché.

V 99% se za takovým lístečkem schovává začínající makléř nebo investor, který sice skutečně má peníze v hotovosti jak uvádí, ale rozhodně nepočítejte s tím, že za Vaši nemovitost dostanete tržní cenu, která bude pro Vás výhodná.

Pokud na telefon zavoláte, tak je možné, že se „zájemce z lístečku“ přímo nepřizná a po celou dobu bude tvrdit, že je opravdu on sám kupující, nebo že kupující zastupuje. V každém případě jde pouze o jedno. Získat nemovitost pod cenou a obratem ji prodat se ziskem, nebo přesvědčit majitele alespoň ke spolupráci při zprostředkování.

Říkáte si „OK, to je jasné, prostě nízkou částku odmítnu a je to.“ Jenže co když Vám člověk na druhé straně telefonu řekne něco jako:

„Prodal jsem byt kousek od Vás a měl jsem tam více zájemců. No a tak teď pro tyto zájemce hledám podobný byt. Mají hotovost, jen se na byt podívám, zda jim to bude vyhovovat“.

To už se hůř odmítá, protože to nezní nijak špatně. Může to být pravda? Určitě ano. Tak v čem je problém? Ok, je to makléř, který hledá pro nějaké poptávající zájemce, ale položte si otázku: Pro koho tento makléř pracuje? Vy jste si ho nenajali, takže pracuje pro tu druhou stranu – kupujícího. A pokud si kupující najme a platí makléře, určitě není cíl koupit jen tak kde co (to by neběhal s letáčky, ale jednoduše by se podíval na internet), ale hledá jistě něco výhodného = tedy levného.

Ať je to tak nebo tak, stojíte buď před začátečníkem, který může Váš prodej pěkně pokazit (což se stalo právě mé majitelce), nebo před investorem, který dělá "výkupy nemovitostí", kdy dostanete nízkou částku. I když se někteří ohání argumenty jako "dostanete až 80%, 90% tržní ceny", tak je ztráta většinou mnohem větší.

Profesionální realitní makléř Vám dokáže prodat nemovitost vždycky za vyšší částku i po odečtení jeho provize.

Výkup nemovitosti se skutečně vyplatí pouze v jediném případě - pokud Vaší nemovitost drží exekutor.

Je až překvapivé, kolik lidí se v dnešní době stále ještě nachytá na takový trik.

A jak vím, že se za lístečkem nakonec nenajde člověk, který Vám s prodejem skutečně pomůže?

Protože je lísteček anonymní a zavádějící. Nemám nic proti tomu, když makléř mapuje svou oblíbenou lokalitu nebo informuje obyvatele lístečky, kde je informace typu: Jsem makléř a chci Vás informovat o tom a tom, nebo hledám to a to... Ale nikdy to nesmí být tímto anonymním způsobem s přetvářkou, že je přímý kupující. Skutečný profesionál se nemusí přetvařovat, lákat na "PLATBA V HOTOVOSTI" a schovávat se za anonyma, aby někoho přesvědčil.

Pokud se chystáte na prodej, nenechte se zlákat triky, aby se Vám do prodeje nenavrtala nesprávná osoba. Místo toho si pečlivě vyberte makléře podle svého nejlepšího uvážení. Makléře, který bude hájit Vaše zájmy, ochrání Vás před podobnými triky a na kterého se můžete 100% spolehnout.

Doporučuji se poradit s kvalitním makléřem i když už máte na svou nemovitost kupce z Vašeho okolí. Nechat si udělat tržní posouzení a zajistit bezpečný převod jak nemovitosti, tak peněz, to je prostě základ.

Čtěte u makléřů reference, podívejte se na jeho prezentace, web, videa.

Přečtěte si také mé předchozí články:

Chcete také zjistit jaká je maximální hodnota Vaší nemovitosti?

Také si myslíte, že je realitka při prodeji zbytečná?

Jak prodávají nejúspěšnější profesionálové

Výhradní prodej! ANO nebo NE?

 

Miroslav Unger
Autor: Miroslav Unger

Jsem člověk, který se rád učí nové věci a pokořuje své vlastní hranice. K realitní činnosti mě v roce 2013 přivedla jedna velmi zajímavá kniha, která mě přesvědčila o tom, že toto je profese, které se chci naplno věnovat.

Zprostředkoval jsem již obchody v hodnotě stovek milionů korun a nabral cenné zkušenosti. Nespokojuji se se standardem, svým klientům nabízím maximálně profesionální, ale zároveň lidský přístup, který považuji za nesmírně důležitý. Osobně cítím, že právě toto lidem v téhle profesi velice chybí. Mým cílem není nemovitost jen „prodat“. Můj skutečný úkol je, aby můj klient na prodeji nemovitosti získal maximální možnou částku. Kladu velký důraz na perfektní prezentaci s využitím cílených marketingových strategií, protože jedině tak je možné docílit maximální prodejní ceny. Neskutečně mě tato práce baví a není nad to, když jsou klienti z mé práce nadšení. To je možná jeden z důvodů, proč se mnou lidé spolupracují a doporučují mě dál.

Co říkají lidé, kteří mě požádali o prodej svých nemovitostí, naleznete  ZDE

    

Neodcházejte s prázdnou!

Pravidelné články a důležité informace ze světa realit do Vašeho emailu ZDARMA

zpracováním osobních údajů